Site Map | Home | Sign In
Dobrovolné sdružení spolupracovníků M.S.QUATRO, s.r.o.

Demänovská Dolina - Slovensko 2015

V termínu 1.-3 .5. 2015 jsme vyrazili s naším Clubem 35 do oblasti Demänovská Dolina, která se nachází v Nízkých Tatrách, tedy u našich sousedů na Slovensku. Počet účastníků zájezdu se díky rozsáhlým virovým infekcím ztenčil téměř na polovinu, což byla velká škoda. Celkem se tedy této akce účastnilo 11 osob.


Den první: Svátek práce jsme oslavili tak, že jsme vyrazili na dovolenou. Sraz byl naplánovaný až na místě u chaty Holiday Jasná kolem 17h. Většina z nás ovšem vyjížděla již ráno a navštívila termální koupaliště Tatralandia a Bešeňová, kde jsme si na práci samozřejmě ani nevzpomněli. Po výborném relaxu následovalo hledání chaty a ubytování, neodpustím si poznámku – LUXUSNÍ! Interiér i exteriér chaty nás překvapil, stejně jako příroda kolem. Je vidět, že má Milan Žůrek opravdu čuch na výborné ubytování. Večer následovalo posezení u sklenky dobrého vína a sledování hokeje.


Den druhý: Výborně jsme se vyspali, jen počasí nám trošku překazilo plány. Náčelník naší skupiny Milan Žůrek ovšem projevil dobré organizační schopnosti, znalost oblasti a rázem se zrodil nový plán. Navštívili jsme jeskyně, ve kterých jsme prošli trasu cca 1150m a objasnili si rozdíl mezi slovy stalagmit, stalaktit a stalagnát – jsou to druhy krápníků (pro bližší informace využijte tetu wikipedii, nebo se přidejte do C35). Odpolední program mě samotného uchvátil. Vydali jsme se do lesů a do kopců, kde jsme našli partyzánské bunkry z II. světové války z roku 1944, kdy Slovensko přešlo právě na styl partyzánského boje. Následovalo opět sledování hokejového utkání a posezení se sklenkou vína a s kytarou.


Den třetí: Většina účastníků se vydala částečně lanovkami a částečně ,,po svých“ na hřebeny hor a na jednu z nejznámějších sjezdovek v Nízkých Tartách – Chopok. Zbytek neodolal volání teplé vody v termálním koupališti Bešeňová, a tak jsme před desátou hodinou dopoledne udělali poslední fotografii u chaty a rozloučili se.
Díky všem zúčastněným za fajn atmosféru a panu Žůrkovi za dobrou organizaci. Věřím, že na dalších akcích se shledáme ve větším počtu stávajících členů (navrhuji plošně zvýšit dávky vitaminu C) a třeba i s novými tvářemi našeho C35!

Vojtěch Hron
člen CLUBU 35

 

Site Map | ©2011 M.S.QUATRO, s.r.o. | info@msquatro.cz | tel: +420 519 414 618 | Na Hradbách 424/3 | 693 01 Hustopeče | © 2010 - 2018 Ekbit, s.r.o.