Site Map | Home | Sign In

QUATROFEST 2015

Ti, kteří nezačali odpoledne pozdním obědem, chladí se v horkém počasí v bazénu. První odvážlivci dokonce zkouší aquazorbing, ale vzhledem k panujícím tropickým teplotám, je stejně nejlépe ve vodě.

 

Okolo čtvrté hodiny odpolední naléváme první přípitek a Martin Macho s Miroslavem Nevědělem oficiálně zahajují QUATROFEST. Nějaké to bilancování nemůže chybět, a poté připíjíme firmě do další patnáctky.

Celým odpolednem nás provází moderátor Honza Kilian, který se ihned ujímá slova a seznamuje nás s dnešním programem. „Volejbal, skákací hrad, trampolína či aquazorbing,“ vypočítává z nabídky dne.

Okolo třetí přijíždí až z Beskyd kapela Manet. Tříčlenná formace z Frenštátu pod Radhoštěm brzy ukazuje, že to umí parádně roztočit. „Zase je pátek a mám toho dost, tak beru kramle, za zády Černý most. A pokud mi to D1 dovolí, než minu Jihlavu, hodím Prahu za hlavu. Jedu jak Pražák, hlava nehlava,“ hodí se k dnešnímu dni asi třetí písnička z jejich bohatého repertoáru.

 

Najednou děti z bazénu mizí, odpolední program pro ně právě začíná. Čtyřicítka školáků i předškoláků soutěží v pétanque, střelbě z praku, frisbee, ping-pongu, badmintonu. Dětský pískot a smích se nese přes celé koupaliště. Ti, co nemají soutěžní ducha, volí raději jízdu na ponících. „Koní přijelo o padesát procent víc,“ sděluje Honza Kilian do mikrofonu dobrou zprávu, že koníci nejsou dva ale hned tři.

Malí sportovci jsou odměněni reklamním předmětem dle vlastního výběru, ti nejlepší z každé disciplíny a nejmladší účastník dostanou tašku plnou dárků. Na řadu přichází i „akce Popelka“, na kterou se Pavel Řezáč, který ji vymyslel, tolik těšil – po rozhození bonbónů se sbíhají desítky dětí. Ze sladké odměny se tak mohou radovat i ti, kteří se soutěží nezúčastnili.

Současně se začínají vytvářet týmy pro turnaj ve volejbale, několik hráčů chybí, a tak se snaží přemluvit i nás, abychom se místo vína šli věnovat sport. To tak… Nakonec se sportuchtiví zájemci najdou a hra o medaile může začít.

 

V podvečerních hodinách se pomalu vylidňuje bazén a Pavel zve přítomné na sranda-match ve vodním póle. Následuje vyhlášení výsledků turnaje ve volejbale, a poté je sportovní odpoledne u konce.

S blížícím se večerem v areálu rostou stany jako houby po dešti. Se zapadajícím sluncem se objevují i první odvážlivci a začíná se tančit a zpívat. Kapela hraje hit za hitem a brzy se každý alespoň pohupuje do rytmu. My u vína se nestačíme otáčet: „Sylván, Veltlín, Pálava…!“ – na výběr máme 14 druhů vychlazeného moku ročníku 2013 a 2014.

 

Před desátou hodinou ohlašuje Honza hlavní hřeb večera – ohňostroj. Konsternovaně hledíme na rozzářenou oblohu, kam v doprovodu hudby britské kapely Coldplay vystřelují pestrobarevné světlice.

Večer však nekončí a zábava v plném proudu pokračuje i po světelné show. Kolem jedenácté hodiny zůstává v areálu několik desítek hostů. A po půlnoci i my „nalévači“ balíme krám, neotevřené lahve vracíme do krabic a odjíždíme domů.
Unavení, ale spokojení se těšíme na příště…

Veronika Kuklová

Site Map | ©2011 M.S.QUATRO, s.r.o. | info@msquatro.cz | tel: +420 519 414 618 | Na Hradbách 424/3 | 693 01 Hustopeče | © 2010 - 2019 Ekbit, s.r.o.