Site Map | Home | Sign In

Rafty - Slovensko 2015

Na závěr letošního školního roku, tedy na samém začátku léta, jsme se vydali na Slovensko zdolat řeky Váh a Orava. Tuto akci organizoval Club35 za přispění pojišťovny Kooperativa.


Cesta z Hustopečí do Dolného Kubína, což byl náš cíl, byla sice dlouhá, ale zážitky v průběhu cesty ji činily snesitelnou. Již zrána začal být den zajímavý. Před firmou dostal náš řidič pokutu za špatné parkování, na kterou jsme se mu všichni solidárně složili. Hned poté jsme se mohli vydat na cestu. Po pár kilometrech dostal každý z nás bagetu, a protože je nutné dodržovat pitný režim, zapíjela ji řada z nás míchaným nápojem Cuba Libre, který (stejně jako na cestě do Benátek, mimochodem také pod záštitou Kooperativy) namíchal Zdeněk Jonáš. Dobrého vína z Aurory bylo také dostatek, takže nám cesta rychle ubíhala.


Ubytovaní jsme byli v kempu ATC Dolný Kubín, který se nachází v těsné blízkosti města a zároveň v zajímavé zalesněné krajině na břehu řeky Oravy. Před příjezdem do kempu jsme si cvičně vyzkoušeli desetikilometrový úsek řeky Oravy, čímž se většina posádek sladila a připravila na sobotní 35km sjezd. Sjezdu se zúčastnilo 25 osob a 4 členové realizačního týmu Peřej Tours. Pro plavbu byly využity 4 rafty a jedna Baraka, kterou bravurně ovládali manželé Švecovi, a to i přesto, že se jim podařilo toto plavidlo převrátit a slušně se vykoupat. Zbytek posádek byl rozdělen dle přání do jednotlivých skupin.  Pátek jsme zakončili večerním grilováním. Mistři grilu Petr Švec, Zdeněk Jonáš a Jiří Švestka nám, za vydatné pomoci všech ostatních, připravili skvělou večeři.


V sobotu nás čekala plavba po Oravě z Tvrdošína do Oravského Podzámku. Pro některé to byl, vzhledem k měnícímu se počasí a dešťovým přeháňkám, trochu boj o přežití. Plavbu však všichni úspěšně zvládli a moc jsme se těšili na večerní grilování podbarvené hudebním vystoupením, které probíhalo na okraji kempu pod názvem KISS revival. Většina z nás však tentokrát ulehla již kolem půlnoci.


Na nedělní plavbu se vydala, z důvodu obavy z deštivého počasí, necelá polovina účastníků. Kromě 10ti minutového deštíku bylo nakonec počasí dobré a všem, kteří se na vodu nevydali, mohu sdělit, že právě toto byl nejkrásnější úsek našeho vodáckého putování.  
Když opomenu malé nepříjemnosti, kterými si mnozí z nás prošli, mohu konstatovat, že se celá 3denní akce velice vydařila a do tohoto regionu se zase někdy rádi vrátíme.

Bc. Miroslav Nevěděl

 

Site Map | ©2011 M.S.QUATRO, s.r.o. | info@msquatro.cz | tel: +420 519 414 618 | Na Hradbách 424/3 | 693 01 Hustopeče | © 2010 - 2019 Ekbit, s.r.o.