Site Map | Home | Sign In

Vila Stiassni a hvězdárna Brno

V sobotu 13.4.2019 jsme se sešli odpoledne u vily Stiassni na ulici Hroznová v Brně. V 15.00 h nám totiž začala komentovaná prohlídka reprezentačních prostor vily i soukromých apartmánů rodiny brněnského textilního továrníka Alfreda Stiassni. Prohlídka byla doplněna výstavou originálů kostýmů našich filmových hvězd z éry první republiky. Spolu s našim mladým průvodcem jsme si prošli v přízemí reprezentativní salonky s bohatým dřevěným obložením, mramorovými krby, štuky a vybavené historizujícím nábytkem. V prvním patře, kam jsme vystoupali po dřevěném schodišti s červeným kobercem, pak soukromé pokoje příslušníků rodiny, pokoj vychovatelky a dětskou hernu. Pan průvodce věděl o vile tolik zajímavých informací a mluvil tak zaníceně, že prohlídka trvala místo plánovaných 60 minut o dvacet minut déle.

Po skončení jsme se přesunuli do moderní restaurace kulturního komplexu SONO Centrum. Tam jsme si dali večeři, kávičku nebo pivo, jak kdo chtěl. U toho jsme si povykládali, občas probrali i nějaké pracovní věci a zasmáli jsme se při vyprávění vtipů.

Na závěr sobotní akce jsme se přesunuli na hvězdárnu na Kraví hoře, protože ve 20.00 hod. nás čekalo promítání unikátního filmu natočeného pomocí dronů „Morava 360˝. Na úvod představení proběhlo krátké komentované povídání o Sluneční soustavě a hvězdné obloze. Pak už začala čtyřicetiminutová projekce filmu. Proletěli jsme se mezi Pálavou a Macochou, mezi Podyjím a Bílými Karpaty, mezi nebem a podzemím. Viděli jsme notoricky známá místa z jiného úhlu pohledu, náš neuvěřitelný kraj, ozdobený nádhernou přírodou, výjimečnými památkami a úrodnými vinicemi. Poslední věta z úžasného komentáře Bolka Polívky „Šak to tu máme pěkné, né?˝ vystihuje všechno. Věřím, že se sobotní odpoledne strávené poznáváním Brna zúčastněným líbilo a těším se na další akci klubu „Cyklovýlet s Mirkem˝.

Iva Švecová

Site Map | ©2011 M.S.QUATRO, s.r.o. | info@msquatro.cz | tel: +420 519 414 618 | Na Hradbách 424/3 | 693 01 Hustopeče | © 2010 - 2019 Ekbit, s.r.o.